Rehberlik ve Değerler Eğitimimiz

Değerlerimiz Geleceğimizdir. rehberlik

Okulumuzda;

Sevgi – Saygı,

Yardımlaşma,

Hoşgörü,

Dürüstlük,

Sabır,

İyi Niyet ve BARIŞ‘ı oyunlarla hikayelerle, yaparak yaşayarak  öğreniyoruz.

Rehber öğretmenimiz çocuklarımızla birlikte zaman geçiriyor onları tanıma ve anlamaya yönelik çalışmalar yapıyor. Gelişim -zeka – dikkat ve algı testleri uyguluyor. Gözlemlerini ve uyguladığı testler sonucunda çocuklarımız için birlikte neler yapabileceğimizi sizlerle paylaşmak için bireysel görüşmeler düzenliyor.

Okulumuzda haftanın belirli günlerini çocuklarımızla ve aile görümeleri ile geçiren sınıf öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımızın gelişimlerini takip eden alanında uzman bir psikoloğumuz bulunur.

Psiko-Sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin izlenmesi, olumlu benlik ve kişilik gelişiminin desteklenmesi ve sosyal becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılır.

rehberlik2Yapılan bazı çalışmalar ve testlerle çocuklarımızın çoklu zeka alanları, görsel algı becerileri, okula hazır bulunuşlukları belirlenir. Bu çalışmada dereceleme ölçeği kullanılır, her öğrenci için her alanla ilgili grafikler oluşturulur. Anne babalarla sonuçları paylaşılır. ( Timi Çoklu Zeka Edvanteri, Marmara Okula Hazır Oluş Testi, Frosting Görsel Algı Testi uygulanan çalışmalardan bazılarıdır.)

Sınıf içi rehberlik çalışmalarında; öğrencilerin sorumluluk, saygı, paylaşma gibi değerler kazanması, arkadaş ilişkilerini geliştirme, sosyalleşme, çatışma çözme becerilerini geliştirmesi hedeflenir. Değerler eğitimi kazanımları ile ilgili çalışmalar da yapılır.

Ayın Makalesi

Ayın Makalesi
X

Pin It on Pinterest

X