İlkokula Hazırlık Çalışmalarımız

Görsel ve işitsel beceri…

Okulumuzda Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında kavram gelişimini desteklemek, sayma, eşleştirme, sınıflama gibi matematiğe temel teşkil eden becerileri geliştirmek, konum ve yönlerle ilgili farkındalığı arttırmak, görsel ve işitsel ayrımlaştırma becerisini geliştirmek, el – göz koordinasyonu ve çizgileri doğru yönde yazma çalışmaları yapmak amaçlanmıştır.

Ayrıca okuma yazmaya hazıilkokula hazırlık çalışmalarırlık çalışmalarında çocuklarımızın yaşam boyu kullanabilecekleri dinleme, konuşma, etkili iletişim kurma, okuma yazma becerileri vb. kazanmaları ve bu becerileri yoluyla tüm gelişimleri yönünden kendilerini geliştirmeleri amaçlıyoruz.

Scamper, problem çözme ve temel kavram çalışmaları gibi çalışmalar ile çocuklarımızın akıl yürütmesine, algısal yeteneğini geliştirmesine ve çeşitli kavramları geliştirmesine temel hazırlıyoruz. 

Günlük hayatta matematiği kullanabilme…

Çocuklarımızın günlük hayatta matematiği kullanabileceği ve çözümlerini düşünebileceği proje çalışmaları yapılmaktadır. Hafızaya alma ve tekrar etme çalışmalarıyla, çocuğun kendi bireysel hızında ilerlemesi fırsatı sunulur. ilkokula hazırlık çalışmaları ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.

 

Ayın Makalesi

Ayın Makalesi
X

Pin It on Pinterest

X