Yabancı Dil Derslerimiz

yabancidilDil öğrenme …

Yaş grupları ve gelişme becerileri dikkate alınarak, çocuklarımıza temel düzeyde İngilizce iletişim kurma becerisi kazandırmayı hedefliyoruz.. Yabancı dili severek öğrenebilmesi için, zengin materyaller ile desteklenmiş çeşitli etkinlik ve projeler geliştirilip uyguluyoruz.

Tam zamanlı olarak okulda bulunan native speaker öğretmenimiz tarafından  5 ve 6 yaş grubu çocuklarımıza haftada 10 saat 4 yaş grubu çocuklarımızla haftada 6 saat 2-3 yaş grubu çocuklarımıza ise yabancı dil öğreniminin anadil gelişimini etkilememesi açısından haftada 5 saat  İngilizce eğitimi sunulmaktadır .

Çocuklarımızın okuma yazma bilmediğini göz önünde bulundurarak eğitiminin nitelikli ve kalici olması için kuklalar, flaş kartlar, dramatizasyon çalışmaları, şarkılar ve oyunlar, bilgisayar ve video gösterilerini çalışmalarında etkin bir şekilde kullanmaktadır. Aynı zamanda bu yapılan çalışmalar okul öncesi İngilizce konusunda hazırlanmış kitaplar takip edilerek desteklenmektedir.

Çocuklarımızın öğrendiklerini takip etmeleri ve evde de desteklemeleri amacı ile ailelere aylık olarak takip edebilecekleri programlar yazılı olarak gönderilmektedir. Ayrıca her hafta sonu çocuklarımızın yaptığı aktiviteler dosya halinde ailelerimizle paylaşılır. Yabancı dil dersleri ile çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

Ayın Makalesi

Ayın Makalesi
X

Pin It on Pinterest

X